вул. Антоновича, 172, Київ, 03150
blog img

Наша команда уважно спостерігає за всіма нововведеннями у законодавстві і сьогодні ми обговоримо новину від 26 січня 2022 року про прийняття Кабміном постанови “Про затвердження Типової форми договору про встановлення земельного сервітуту для розміщення об’єктів енергетики та передачі електричної енергії”, розробником якої є Держгеокадастр.

Поговоримо детальніше про сервітути. Всі ми знаємо, що сервітут собою являє право безоплатного чи платного користування чужою земельною ділянкою для певних потреб. Зі всіма видами земельних сервітутів можна ознайомитися в главі 16 Земельного кодексу України.

Чим встановлюється земельний сервітут?

Земельний кодекс України чітко визначає, що сервітут може встановлюватися договором, законом, заповітом чи рішенням суду.

Сьогодні ж ми розглянемо встановлення земельних сервітутів під розміщення об’єктів енергетики та передачі електричної енергії. З 26 січня постановою Кабінету Міністрів України визначено типову форму договору на встановлення такого сервітуту.

З якої інформації складається договір?

Договір обов’язково містить реквізити сторін його укладання (власник чи користувач земельної ділянки та сервітуарій), детально описується предмет договору, тобто земельна ділянка чи її частина, стосовно якої укладається договір, визначаються права сервітуарія щодо користування земельною ділянкою на основі цього договору, встановлюється строк договору (сервітут може бути постійним чи строковим, також варто зазначити що на земельні ділянки котрі перебувають у користуванні, строк дії сервітуту не може бути визначеним більшим, ніж строк на який земельна ділянка передається у користування), визначається розмір плати за виконання договору чи встановлюється безоплатна основа та періодичність такої плати власнику чи користувачу земельної ділянки. Обов’язковим пунктом є опис прав та обов’язків власника та сервітуарія.

 

Ознайомитися з формою Типового договору можна тут.

 

Замовити встановлення земельного сервітуту та ознайомитись з послугою можна за цим посиланням.