вул. Антоновича, 172, Київ, 03150
blog img

Сертифіковані інженери-землевпорядники отримали свій Новорічний подарунок від Кабінету Міністрів України, а саме: 29 грудня 2021 року був затверджений Порядок реалізації пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками та вимоги щодо проведення моніторингу виконання сертифікованими інженерами-землевпорядниками повноважень державних кадастрових реєстраторів, а також порядок оскарження рішень про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, прийнятих сертифікованими інженерами-землевпорядниками в рамках пілотного проекту.

З чого варто почати?

Перш за все потрібно оцінити обсяги власних робіт та порахувати наскільки економічно ефективним буде облаштування робочого місця як користувача Державного земельного кадастру. За підрахунками наших полтавських колег, сума на облаштування такого місця сягатиме близько 10 000$. Сюди входить повний пакет витрат, що включає і ліцензійну операційну систему, і програмне забезпечення та всі можливі витрати.

Наступним кроком є звернення до Держгеокадастру з заявою на проходження стажування в територіальному відділі Держгеокадастру, в якій буде вказано номер та дата видачі кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника. 

Протягом трьох днів Держгеокадастр приймає рішення щодо можливості такого стажування та повідомляє Вас про це. 

Саме стажування проходить протягом одного дня в територіальному відділі Держгеокадастру, про що Ви будете попереджені завчасно. В цей день проходять теоретичне, практичне навчання та складається відповідний залік та за результатами пройденого навчання видається довідка з оцінкою від керівника стажування в особі державного кадастрового реєстратора.

А що з сертифікованими землевпорядниками, які вже працювали реєстраторами? Для Вас все набагато простіше, якщо досвід роботи на посаді сягає більше двох років, то проходити курс стажування немає необхідності.

Що це дає нам – землевпорядникам?

Перш за все, ми збільшуємо власні повноваження: отримуємо безпосередній доступ до даних Державного земельного кадастру в якості державного кадастрового реєстратора, що в свою чергу дозволить скоротити до мінімуму час на державну реєстрацію земельної ділянки, отже ми зможемо швидше виконувати свою роботу та ставати лідерами ринку за всіма показниками.