вул. Антоновича, 172, Київ, 03150
blog img

3 листопада Постановою №1147 Кабмін затвердив єдиний спосіб розрахунку нормативної грошової оцінки в Україні. До цього моменту були нерідкими ситуації, коли дві сусідні ділянки мали різні величини НГО, а це різні умови орендної плати та податкова база.

Як було. Наразі діють три різні схеми обчислення грошової оцінки для с/г земель, земель несільськогосподарських та перебувають у межах населених пунктів. Формули розрахунку сильно відрізнялися. У межах одного регіону вартість могла суттєво відрізнятись.

Як буде. З січня 2022 року діє єдина формула розрахунків, до якої включені всі необхідні якісні характеристики та коефіцієнти. На кінцеву вартість впливає рівень радіаційного забруднення; близькість до центру населеного пункту та курортних зон, цільове призначення, особливості використання земель на конкретній території. Для агроземель важливим чинником цінності є бал бонітету за складом ґрунту.

Базовим показником розрахунку є капіталізований рентний дохід, залежить від кількості жителів у населеному пункті. Не залежать від кількості мешканців землі водного фонду, с/г, лісу, рекреаційного, історико-культурного призначення. Усі землі тер. общин з метою оцінки поділяються на умовні райони фрагменти до тисячі га. Якщо межі ділянки розташовані у різних районах оцінки, вартість підсумовується за кожною часткою.

Уніфікація дозволяє оцінювати землі тер. общини в цілому, швидко та ефективно. Дані автоматично передаються до ГЗК, землекористувач в онлайн-режимі має можливість отримати необхідне Витяг про НГО своєї ділянки. Ці дані необхідні для сплати земельного податку, розрахунку вартості орендної плати, земельного податку, державного мита при оформленні угод із земельними ділянками, оформлення спадщини, завданої шкоди на агро та лісових землях.