вул. Антоновича, 172, Київ, 03150
blog img

2 червня 2021 року Кабмін оперативно схвалив запропонований Міністерством розвитку громад і територій Класифікатор обмежень у використанні земель. У Пояснювальній записці до проекту Постанови зазначено розширення списку обмежень.

Навіщо потрібен Класифікатор обмежень

24 липня набуває чинності низка законів, що відкривають ринок земель в Україні та змінюють систему повноважень з розподілу земель між центральними та регіональними органами влади.

Для повноцінної роботи нових законів уряд оперативно підготував нормативну документацію, що забезпечує життєдіяльність земельної реформи – постанови, порядки, інструкції.

По суті, новий Класифікатор акумулює в один документ розрізнені обмежувальні вимоги, раніше прийняті на рівні окремих міністерств та відомств.

Класифікатор включає два рівня обмежень:

Класифікатор включає два рівня обмежень
Класифікатор включає два рівня обмежень у використанні земельних ділянок

Документація, що затверджена до набрання чинності Класифікатора, дійсна до моменту, доки органи місцевої влади не затвердили новий комплексний план просторового розвитку, детальний план території, генплан.

Всі обмеження, що передбачені Класифікатором, вносяться в інформаційні онлайн-системи містобудівного та земельного кадастрів. Це дасть можливість органам місцевого самоврядування, громадянам та бізнесу оперативно отримувати доступ до важливої інформації для планування своєї діяльності.

Продаж земельних дылянокКарта нерухомості УкраїниПродаж Будинків та Дач